Konferencja 15.11.2018 – podsumowanie

W dniu 15 listopada 2018, na obiektach poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbyła się VI Konferencja metodyczno-szkoleniowa dla trenerów i instruktorów sportu województwa wielkopolskiego.
Problematyka tegorocznej edycji dotyczyła ogólnego rozwoju kompetencji trenerów ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji z zawodnikami. W swoich wystąpieniach przedstawiciele Akademii Trenerskiej z Warszawy, będącej projektem Instytutu Sportu PIB Piotr Marek i Dariusz Nowicki przybliżyli uczestnikom konferencji pojęcie Coach Developer wyjaśniając jego genezę, znaczenie oraz cel jaki przyświeca tej idei.
W dalszej części konferencji uczestnicy podzieleni w mniejsze grupy wzięli udział w praktycznych zajęciach warsztatowych, które na gorąco ocenili jako bardzo produktywne i ciekawe.
Całe wydarzenie, którego organizatorami byli Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe, Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Zakład Teorii Sportu AWF Poznań spotkało się z ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród trenerów pracujących na co dzień w wielkopolskich klubach sportowych jak i studentów AWF.
Łącznie w tegorocznej edycji konferencji uczestniczyło ponad 120 osób które otrzymały certyfikat udziału.

Zobacz prezentację dra Piotra Marka (.pdf)

Related Posts