Katarzyna Lewandowska wicemistrzynią Europy w karate WKF

Z największą radością informujemy, że zawodniczka klubu Kusi Sport, w niedzielę 11.02.2024 zdobyła wicemistrzostwo Europy w karate WKF.

Kasia Lewandowska, wystartowała w kumite juniorek do 59kg. W drodze do finału pokonała kolejno reprezentantki Malty, Danii, Serbii i Łotwy. Zwycięstwa były na tyle pewne że nasza zawodniczka nie straciła w nich nawet pojedynczego punktu.

W niedzielnym finale, niestety musiała uznać wyższość Francuzki Sydney Yevvon, która wysoko punktowanym kopnięciem zapewniła sobie zwycięstwo.

Dla Polski były to najlepsze Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w historii, gdyż nasza reprezentacja zdobyła 6 medali (1 złoty, 3 srebrne i 2 brązowe). Pozwoliło to zająć nam 10 miejsce na 49 startujących krajów.