Sukces wielkopolskich kolarzy na OOM

XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich w kolarstwie zakończona dużym sukcesem wielkopolskich sportowców.

W klasyfikacji końcowej jazdy indywidualnej na czas w kategorii Juniorka Młodsza złoty medal OOM zdobyła reprezentantka klubu MKS Środa Wielkopolska KINGA TYSZKIEWICZ.

W klasyfikacji końcowej jazdy indywidualnej na czas w kategorii Junior Młodszy złoty medal wywalczył reprezentant KTK Kalisz PATRYK GOSZCZURNY, natomiast srebrny medal wywalczył kolega klubowy MARCELI PERA.

OOM w starcie wspólnym na rok 2022 również zakończony ogromnym sukcesem. Mistrzynią Polski została KINGA TYSZKIEWICZ reprezentującą klub MKS Środa Wielkopolska. Zwyciężczyni najszybciej pokonała dystans 58 km.

W klasyfikacji Wojewódzkiej województwo wielkopolskie zdobyło pierwsze miejsce zdobywając 108 pkt. Natomiast w klasyfikacji klubowej miejsce pierwsze walczył klub z Wielkopolski KTK Kalisz zdobywając 34 pkt.

Gratulujemy zawodnikom oraz trenerom i życzymy dalszych sukcesów.