Podsumowanie III Młodzieżowych IO – Buenos Aires

W dniu 19 października 2018 dokonano zamknięcia III Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które rozgrywały się w argentyńskim Buenos Aires od 6 października. Reprezentacja Polski wywalczyła łącznie 6 medali /4 brązowe, 1 srebrny i 1 złoty/. Impreza zorganizowana z zachowaniem ceremoniału olimpijskiego wywarła bardzo pozytywne wrażenia zarówno na zawodnikach jak i trenerach, którzy wywalczyli prawo startu w ww. zawodach.

Wielkopolanie pomimo braku medalowej pozycji zaprezentowali się dobrze uzyskując niejednokrotnie czołowe miejsca rywalizując z najlepszymi zawodnikami w danych konkurencjach jak równy z równym.

• Hokeiści z WKS-u Grunwald i MKS-u Środa Wielkopolska; Gracjan Jarzyński i Marcin Szczęsny pod wodzą poznańskiego szkoleniowca Mateusza Grochala (Warta Poznań) wywalczyli 5 miejsce.
  • Damian Papierski z UKS Koźminianka Koźminek (piaty w kryterium) zajął ostatecznie 10 miejsce w wyścigu drużynowym /konkurencje mieszane/, natomiast Piotr Goździewicz z UKS 12 Kalisz wywalczył 5 miejsce w konkursie pchnięcia kulą.
  • Również na 5 lokacie zakończyli swój występ taekwondziści reprezentujący barwy AZS OŚ Poznań, podopieczni Marka Zawadki – Marcelina Koszel oraz Jakub Sadurski przegrywając swoje walki ćwierćfinałowe.
  • Wysokie 4 miejsce wywalczył poznański florecista Maciej Bem, który reprezentuje barwy AZS AWF Poznań trenując pod okiem Tomasza Ciepłego.
  • Mistrzynie Polski w siatkówce plażowej – Julia Gierczyńska i Patrycja Jundziłł /UKS Szamotulanin Szamotuły/ musiały uznać wyższość najlepszych par juniorskich na świecie startujących w stolicy Argentyny zajmując ostatecznie 17 miejsce.

Młodzi Wielkopolscy sportowcy zdobyli cenne doświadczenie w imprezie, która jest namiastką prawdziwych emocji jakie towarzyszą przy okazji uczestnictwa w Igrzyskach Olimpijskich, a ich występ pozwala z optymizmem spoglądać w sportową przyszłość naszego województwa.