Informacja o Gali Sportu Młodzieżowego

W środę 10 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się Gala Sportu Młodzieżowego. Organizatorami wydarzenia był Zespół Sportu Młodzieżowego przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

W uroczystościach podsumowujących sport młodzieżowy w roku 2014 uczestniczyli przedstawiciele zaproszonych Klubów Sportowych oraz Jednostek Samorządowych. Województwo Wielkopolskie reprezentowali p. Mariusz Kubiak z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego – Departament Sportu i Turystyki, – p. Paweł Szczepaniak – Prezes Zarządu WSS oraz p. Bogusław Wolwowicz – Dyrektor Biura WSS.

Podczas Gali dokonano podsumowania rywalizacji odbywającej się w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego w roku 2014. W klasyfikacji województw Wielkopolska zajęła 2. miejsce za Mazowszem. W klasyfikacji miast Poznań także uplasował się na drugim miejscu, tuż za Warszawą. W pierwszej dziesiątce najlepszych klubów sportowych znalazły się: na miejscu piątym – AZS OŚ. Poznań, na miejscu siódmym – AZS AWF Poznań, a na miejscu dziewiątym – Posnania Poznań.